Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia » Nabór wniosków na staż

Nabór wniosków na staż

Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w terminie od 27 do 31 sierpnia 2018 roku będzie przyjmował wnioski pracodawców o organizację stażu dla osób bezrobotnych - 45 miejsc.

 

Wnioski będą przyjmowane w ramach Projektu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie piotrkowskim i mieście Piotrkowie Trybunalskim (IV)" - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) na lata 2014-2020, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Staże będą organizowane przez okres od 3 do 5 miesięcy, wymagana efektywność zatrudnieniowa 3 miesiące.

Uczestnikiem projektu  może zostać osoba bezrobotna zarejestrowana w urzędzie spełniająca poniższe warunki:

  • osoby młode w wieku 18-29 lat, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne,  przede wszystkim znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, tj. osoby z niepełnosprawnościami i/lub osoby długotrwale bezrobotne[1] i/lub osoby o niskich kwalifikacjach[2].

[1] W przypadku osób długotrwale bezrobotnych w celu zakwalifikowania uczestnika do projektu oraz monitorowania jego uczestnictwa w projekcie należy stosować definicję wskaźnika wspólnego wskazaną przez Komisję Europejską, tj. w zależności od przedziału wiekowego - w przypadku młodzieży poniżej 25 roku życia osobami długotrwale bezrobotnymi są osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy, natomiast w przypadku dorosłych powyżej 25 roku życia - osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy.

[2] NISKIE KWALIFIKACJE: wykształcenie do poziomu ISCED 3 włącznie, tj. niepełne podstawowe, podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne: zasadnicza szkoła zawodowa, liceum ogólnokształcące, liceum profilowane, technikum, uzupełniające liceum ogólnokształcące, technikum uzupełniające).

 Wnioski należy składać w siedzibie Urzędu, w kancelarii - pokój nr 12.

Szczegółowe informacje można uzyskać u doradców klienta - pok.: nr 35, nr  6, nr 8, nr 9;  tel.: 44 649-53-44, 44 647-04-70 oraz na stronie internetowej tutaj.

Aktualność dodana przez: Malwina Koch (2018-08-22 11:37:07) , zredagowana przez: Malwina Koch (2018-08-23 08:16:36)
Data wydarzenia : 2018-08-22
Data publikacji : 2018-08-23

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://puppiotrkow.pl/wydarzenie/209/nabor-wnioskow-na-sta%C5%BC