Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Polska Fundacja Przedsiębiorczości

Polska Fundacja Przedsiębiorczości

                W imieniu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości pragniemy poinformować, że w dalszym ciągu dostępne są środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach Instrumentu Finansowego - Mikropożyczka. Projekt stanowi aktualnie najkorzystniejszą formę mikrofinansowania zwrotnego, wspierającą osoby, które chcą założyć własną firmę. W ramach w/w Projektu Fundacja wspiera osoby bezrobotne: poszukujące pracy oraz bierne zawodowo powyżej 29 roku życia, rozpoczynające działalność gospodarczą na terenie województwa Łódzkiego poprzez udzielanie im niskooprocentowanych pożyczek w kwocie do 70 tys. zł. Oferowane środki w wysokości 7 mln zł pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 Mikropożyczka należy do instrumentów finansowych wspierania osób, które chcą założyć działalność gospodarczą i które przełamują bariery w dostępie do kapitału takie jak: wysokie koszty pozyskania pieniądza, skomplikowane procedury i mnogość wymaganych dokumentów. Dodatkowo realizacja Projektu na terenie powiatów woj. łódzkiego stanowi wsparcie lokalnego rynku pracy oraz pomoc dla samorządów w aktywnym działaniu na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych.

Integralną częścią oferty pożyczkowej są organizowane przez Fundację bezpłatne szkolenia, prowadzone przez doświadczonych specjalistów praktyków oraz samych przedsiębiorców. W ofercie szkoleniowej Fundacji można znaleźć m.in. szkolenia w zakresie:

  • przygotowania biznes planu,

  • planowania finansów firmy,

  • przepływów pieniężnych,

  • zarządzania finansami, zasobami ludzkimi, procesem sprzedaży,

  • marketingu,

  • aspektów prawnych działalności - prawa pracy, prawa podatkowego, działalności gospodarczej.

Więcej informacji można uzyskać w oddziale Fundacji w Łodzi, ul. Piotrkowska 262-264 p.205 oraz ze strony internetowej: www.pfp.com.pl Siedziba PFP w Szczecinie: ul. Monte Cassino 32 tel. 91 312 92 16. Oddziały czynne są w dni robocze w godz. 8:00-16:00.

Autor: Malwina Koch
Strona dodana przez: Malwina Koch (2018-05-07 15:30:53)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://puppiotrkow.pl/strona/polska-fundacja-przedsiebiorczosci/695