Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Informacja o zmianie przepisów dot. opodatkowania stypendiów

Informacja o zmianie przepisów dot. opodatkowania stypendiów

Informacja dla osób bezrobotnych, które w okresie od dnia 01.01.2016r. do dnia 31.12.2016r.,
otrzymały stypendium (stażowe, szkoleniowe), wypłacone ze środków Funduszu Pracy,
od którego pobrana została zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych.

     

      Od wypłaconych stypendiów, na podstawie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, we wskazanym okresie,  zaniechano poboru podatku dochodowego od osób fizycznych.

      W związku z powyższym, Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim przekaże,  listownie (za pośrednictwem poczty), do każdej osoby, której dokonał w 2016r. wypłaty stypendium,  szczegółową informację w przedmiotowym zakresie, ze wskazaniem kwoty nadpłaconego podatku oraz wzór wniosku o stwierdzenie nadpłaty podatku.

      Osoby, które otrzymały po 01.01.2017r. stypendium, o którym mowa wyżej, o sposobie postępowania w sprawie zwrotu pobranej zaliczki na podatek dochodowy, będą informowane w terminie późniejszym.

      Powiatowy Urzad Pracy w Piotrkowie Trybunalskim od miesiąca czerwca 2017r. dokonuje wypłaty stypendium, należnego za cały miesiąc, w prawidłowej wysokości, tj. w kwocie 907,63 zł.

Dodatkowe informacje oraz wzrór wniosku do Naczelnika Urzędu Skarbowego znajduje się w załączonym pliku.

 

Podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 26.04.2017r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od stypendiów otrzymanych na podstawie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. poz.864).

Autor: Piotr Adamczyk
Strona dodana przez: Piotr Adamczyk (2017-08-31 14:12:29)
Zredagowana przez: Piotr Adamczyk (2017-08-31 14:38:00)

Pliki do pobrania

Typ Nazwa pliku Dodano Rozmiar
Dokument PDF Informacja i wzór wniosku (.pdf 289.59kB) 2017-08-31 289.59kB Plik: Informacja i wzór wniosku.pdf (289.59kB)POBIERZ

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://puppiotrkow.pl/strona/informacja-o-zmianie-przepisow-dot-opodatkowania-stypendiow/620