Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » ABC bezrobotnych i poszukujących pracy

ABC bezrobotnych i poszukujących pracy

 

Witamy w dziale dla bezrobotnych i poszukujących pracy

Dowiedzą się Państwo wszystkich najważniejszych rzeczy jakie możemy uzyskać korzystając z narzędzi i usług Powiatowego Urzędu Pracy. Krok po kroku wytłumaczymy wszystkie najważniejsze zagadnienia oraz pomożemy znaleźć pracę spełniającą Państwa wymagania.

 

Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne zagadnienia

 

 Rejestracja bezrobotnego Rejestracja poszukującego pracy

Dowiemy się jak dokonać rejestracji w Urzędzie  oraz jakie dokumenty będą nam potrzebne podczas wizyty w Urzędzie Pracy.

czytaj więcej

Dowiemy się jak dokonać rejestracji w Urzędzie oraz jakie dokumenty będą nam potrzebne podczas wizyty w Urzędzie Pracy.

czytaj więcej

 Prawa i obowiązki osoby  bezrobotnej i poszukującej pracy  Status osoby bezrobotnej i poszukującej pracy 

Otrzymując status osoby bezrobotnej należy przestrzegać zasad i regulaminu. Prosimy zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami.

czytaj więcej

Dowiedz się, kiedy i w jakich okolicznościach możemy otrzymać status osoby bezrobotnej i poszukującej pracy, a także kiedy go tracimy.

czytaj więcej

  Formy aktywizacji   Wsparcie finansowe

Urząd Pracy dysponuje narzędziami i usługami, które pomogą Państwu zwiększyć potencjał na rynku pracy.  Zapraszamy do działu.

czytaj więcej

Dysponujemy zasobami finansowymi do walki z bezrobociem. Finansowanie szkoleń, kursów czy też jednorazowe środki na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

czytaj więcej

  Druki i formularze do pobrania  

Dział zawiera wszystkie niezbędne dokumenty, formularze, druki jakie będą Państwu potrzebne podczas wizytyw w Powiatowym Urzędzie Pracy.

czytaj więcej

 

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim informuje, iż zgodnie z ustawą z dnia 29. 08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016r., poz. 922 z późn. zm.) przetwarza dane osobowe osób zarejestrowanych w tutejszym urzędzie pracy, które gromadzi w zarejestrowanym zbiorze danych osobowych do celów wynikających z ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2016r. poz. 645 z późn. zm.).

Informujemy, iż w myśl w/w przepisów Administratorem Danych Osobowych jest Powiatowy Urząd Pracy, ul. Dmowskiego 27, 97-300 Piotrków Trybunalski, a osobą decyzyjną, o celach i środkach przetwarzania danych osobowych, jest Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim.  

Celem zbierania danych osobowych przez urząd jest:

  • pomoc w pozyskaniu zatrudnienia,
  • pomoc w przekwalifikowaniu,
  • uczestnictwo w aktywnych formach pomocy dla osób pozostających bez pracy

Każda osoba zarejestrowana, ma prawo wglądu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Osoba rejestrująca się w Powiatowym Urzędzie Pracy ma obowiązek podania danych osobowych, zgodnie z § 5 Rozporządzenia MPiPS w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy (Dz.U. z 2012r. poz. 1299).

Zgodnie z przepisami prawa, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych może być:

  • urząd wojewódzkie i inne urzędy pracy,
  • Ośrodek Pomocy Społecznej, właściwy dla miejsca zamieszkania,
  • Policja, Sąd, Komornik, ZUS,
  • inne instytucje występujące z wnioskiem o pozyskanie danych osobowych, po uprzednim rozpatrzeniu i akceptacji wniosku, przez Administratora Danych Osobowych.
Autor: Anna Sobańska
Strona dodana przez: Anna Sobańska (2015-01-23 12:29:33)
Zredagowana przez: Małgorzata Soszyńska (2017-02-22 14:02:12)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://puppiotrkow.pl/strona/abc-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/306